Odpustenie chce čas.

Víte jak odpustit a zapomenout?

Pokud někomu odpustíte, dokážete i zapomenout co se stalo? Kolikrát jste slyšeli o tom, jak třeba odpustit a zapomenout?

Lidé obvykle říkají, že je snadné odpustit, ale těžší je zapomenout. Přesto mnoho lidí nedokáže ani odpustit.

Naučit se odpouštět je prospěšné hlavně pro vás. Není nic horšího a nic ničivější vůči sobě samému jako zlobit se na někoho pro něco co se stalo v minulosti.

Když odpustíte, neznamená to, že akceptujete chování druhé osoby, ale pouze to, že více milujete sebe sama a právě proto odpouštíte druhé osobě, aby vztek a zahořklost neměly vliv na vlastní zdraví.

Takže, pokud vám někdo opravdu ublíží, zeptejte se, zda zlepší situaci to, že mu neodpustíte. Pravděpodobně ne.

Pokud neodpustíte, zůstanete rozzlobený, zatrpklý a nakonec to ovlivní nejen vaše zdraví, ale i mentální pohodu. Proto, pokud se máte rádi, odpouštějte druhým a posouvejte se životem bez toho, abyste si v srdci nesli zahořklost a vztek.

Pokud odpustíte, je pak na vás, zda se s touto osobou chcete i nadále setkávat. Nejhlavnější je, abyste se v životě pohnuly dále bez zlosti a zatrpklosti.

Jak se tedy naučit odpouštět a zapomínat?

1. Dejte člověku šanci, aby se omluvil

Přesto, že jste naštvaný a nechcete nic slyšet od někoho kdo vám ublížil, je důležité, abyste mu dali šanci vysvětlit to. Možná se vám uleví a budete vědět odpustit. Bez omluvy se vaše zlost změní v zahořklost, které se nebudete moci zbavit. Pokud dáte člověku šanci omluvit se, pomáháte sobě samému uzdravit se. Buďte otevřený a poslouchejte jeho ospravedlňování, pomůže vám to překonat bolest, kterou cítíte následkem vzniklé situace.

2. Poslouchejte, co vám chce říci

Když budete poslouchat, možná přijdete na to, že celá situace nestojí za bolest, kterou cítíte a za zlost, kterou máte vůči tomuto člověku. Jeho vysvětlení může pomoci vyřešit jakékoli nedorozumění, které je v této situaci zamotané.

Ptejte se na cokoliv, co vám pomůže pochopit co se stalo. Pokud pochopíte podstatu problému, bolest se může pominout a můžete snadněji přijmout omluvu a po čase zapomenout.

3. Každý dělá chyby

Uvědomte si, že každý dělá chyby, i vy. Uvědomte si, že i tento člověk udělal jen obyčejnou lidskou chybu je na vás, zda přijmete jeho omluvu. Je důležité pochopit, že lidé jsou omylní.

Dobrý způsob je vžít se do pozice toho člověka. Zeptejte se, zda jste sami neudělali nějakou chybu, nebo neublížili někomu a nechtěli byste, abyste dostali šanci omluvit se a aby vám odpustili. Tento proces vám pomůže přijmout omluvu av klidu se pohnout dál.

4. Uzdravení si žádá čas

Odpuštění nefunguje na stisknutí tlačítka, jak by si někdo mohl myslet. Vždy, když je rána hluboká, čas na uzdravení je dlouhý. Dobrým způsobem je říci druhému člověku, který vám ublížil, že jeho omluva přijímáte, ale potřebujete delší čas na to, aby se rána zahojila. Nezapomínejte, že čas všechno zahojí.

Posted on 23. augusta 2011, in Pozitívne myslenie. Bookmark the permalink. Jeden komentár.

  1. jeejda krasny clanok 🙂 toto som prave hladala 🙂 dakujem mirka 🙂
    papa akrasneho 11.11.11 xixiix len aby nebo nespadlo od tolkych prosieb 🙂

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: