Víly,bytostosti svetla 3.časť

 

 

Domovom pre Víly je príroda a konkrétnejšie kvetiny, tie zo srdca milujú 😀 Väčšina kvetinových Víl sa necháva spoznať vo farbe kvetu. Každá z kvetín  má vlastnú esenciu a energiu, ale i vílu, ktorá tento druh obľubuje a chráni. Po smrti rastliny sa presunie na inú kvetinu rovnakého druhu.

 

Liečivé vlastnosti, energiu a symboliku kvetín má na svedomí práve víla kvetu. Ak si zvolíme konkrétny kvet, sme v kontakte i s jeho Vílou 😀 😀 😀

Kvetiny a ich Víly:

BAZALKA-  víla tejto rastliny sa často ukazuje ako elf, vie spojiť sexualitu a duchovnosť, bez rozporov. Bazalku obľubuje i drak ochranca, možno ho zazrieť, ak bude chcieť byť videný.

FIALKA- táto kvetinka  je posvätná pre Víly, hlavne pre ich kráľovnú. Ak odtrhnete na jar prvú fialku, pozvete ich k sebe s ich šťastnou energiou. Víla fialky pomáha človeku rozlišovať jeho vzťahy v skupine, prebúdza väčšiu psychickú senzitivitu a objavuje v snoch.

 

GARDÉNIA- víly, ktoré sídlia v tejto rastlinke, poznajú tajomstvo telepatie a posilnia aj tú našu. Pomôžu nám spojiť sa sprírodnými duchmi. Podporia v nás  pocit mieru, na krátky čas opustia kvet a smú nás nasledovať. Posilnia tak nášho ducha a jeho ochranu. Veľmi silno chránia deti, preto je dobré vysadiť ich na miesto, kde sa deti často hrajú.

 

HYACINT- kontakt s touto vílou je ako počuť sladkú pieseň mladosti. prebudí v nás vieru, že všetko je možné, podporí silu vôle, odpovie na otázky o smrti a pochovaní. Má energiu, ktorá pomôže prekonať žiaľ.

CHRYZANTÉMA- táto víla sa ľahko dotkne srdca človeka, podnieti vitalitu a posilní životnú energiu jedinca. Ich pomoc výrazne vzrastie, keď sa ocitáme na dôležitých a zložitých križovatkách života.

KOSATEC- jeho patrónkou je bohyňa dôhy Iris, miluje dúhové farby. Môže nám vo vízii otvoriť celú ríšu víl, je inšpiratívna, tvorivá, navodí psychickú čistotu, vnáša do aury silný pocit mieru a nádej v nové zrodenie.

 

KARAFIÁT- víla má rovnakú farbu ako kvetina. Vyžaruje hlboký cit a veľkú lásku k človeku, jej energia lieči celé telo, lieči cez farbu a vôňu kvetu. Posilňuje auru človeka a obnovuje lásku k sebe a k životu.

LEVANDUĽA- má liečivé i magické schopnosti, intentívne podporuje činnosti okolitých víl a stvorení. Kde je levanduľa tam je i elf a iná bytosť, vzájomne sa priatelia. Pomôže nám vidieť svet prírodných duchov jasnejšie.

 

ĽALIA- najsilnejšia behom zimy, za zimného slnovratu, je spojená s Archanjelom Gabrielom, pochopíme ňou mystériu a mágiu znovuzrodenia a získame čistotu a pokoru.

 

NARCIS- pomôže prejaviť nám vlastnú vnútornú krásu, naučí nás dosiahnuť hlbšie úrovne meditácie a jasné myslenie. Vždy je okolo neho nádherná žiara a nové svetlo vedomia.

ORCHIDEA- priateľka bytostí víl a často je tam i nymfa, ktorá vzbudí silnú sexuálnu energiu v človeku. Pozná mágiu sexuality v čistej podobe, vytvára sexuálny náboj.

RUŽA- posvätná rastlina, komunikuje s anjelmi. Rozvinie v nás silný cit lásky, súcit, anjelské sféry bytia, pozná tajomstvo času, telepatie i veštenia. Rozvinie v nás duchovnú čistotu, prebudí pocit božstva. Je nápomocná vo veciach lásky a plodnosti.

Posted on 24. apríla 2010, in Víly. Bookmark the permalink. Pridaj komentár.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: