Pravá láska, podoby lásky…

Zo všetkých etických noriem je láskavosť tým najdôležitejším predpokladom pre pravú lásku. Taktiež tam patrí úprimnosť, spravodlivosť, zodpovednosť a čestnosť. K pravej láske je potrebná aj tolerancia, zodpovednosť, vtedy sa dá hovoriť o láskyplnom vzťahu.

V tomto hektickom živote sa skôr zameriavame na úspech, profit, prestíž…Na toto v dnešnej dobe kladieme väčší dôraz ako na pravú lásku. Na prvé miesto si kladieme krásu, mladosť, kariéru, spoločenské postavenie. To je dnešná trhová hodnota. Kto takto preratúva, ten nemiluje! Obdivuje na svojom partnerovi krásu, úspech, majetok, postavenie, prestíž ale len preto, že túži byť rovnako úspešný ako on. To však  nieje práva láska!!!

Pravá láska je bez podmienok…nepozná sklamanie a krivdu, ponúka všetko, nečaká nič… Pravá láska je bezpodmienok, nedá sa vynútiť. Prežijeme ju  len raz za život. Láska má viacero podôb napr.:

– Materinská láska : je to tá najprvšia, najsilnejšia a najstálejšia láska, ktorá nás sprevádza po celý život. Dá sa jednoznačne povedať, že vzniká od okamihu, keď sa žena dozvie, že je tehotná

– Rodičovská láska : nasleduje hneď po materinskej. Po pôrode už dávajú dieťatu lásku obaja rodičia. Dovtedy dieťatko počulo iba matkin hlas a tlkot srdiečka, nepoznalo nič iné. Do jeho života vstupuje  jeho otec, učí sa spoznávať niečo iné ako doteraz.

– Láska starých rodičov : je pre dieťa taktiež veľkým prínosom. Dostávať lásku aj od niekoho iného ako od rodičov, je pre dieťa úžasný dar. Spoznávajú, učia sa a hlavne s neuveriteľnou vďačnosťou túto lásku prímajú.

– Súrodenecká láska : je taktiež veľmi silná, pretože je to vlastne naša krv. Súrodenncov spája veľmi silné puto, ktoré ani nezmyselné hádky nikdy nepretrhnú.

– Platonická láska : počas dospievania sa naše deti stretávajú s mnohými zmenami v ich životoch, počas ktorých sa zamilujú či už do spolužiaka, kamaráta, speváka alebo učiteľa na lyžiarskom výcviku. Takejto láske sa hovorí platonická láska. Sem patria prvé predškolské a školské lásky, ktoré sme prežili všetci.

– Priateľská láska : je to najhodnotnejšia láska. Mať dobrého priateľa či priateľku, je na nezaplatenie. Tu si môžme vyliať svoje srdiečko, pretože vieme, že dobrý priateľ nás vždy vypočuje, podrží a podporí. Dobrý priateľ nás nikdy nesklame.

– Kamarátska láska : aj takéto vzťahy, si treba vážiť. Avšak dosiahnuť z kamarátskej lásky priateľskú je veľmi dlhá a ťažká cesta. Kamarátov môžeme mať veľa, môžeme ich mať radi, môžeme si ich vážiť, ale priateľov nám nikdy nenahradia.

– Milenecká láska : v tejto láske ničo chyba. Pýtate sa čo??  No predsa city. Je vôbec nejaká láska skutočná, keď sa jedna iba o telesnú potrebu? O tom premýšlajte sami 😀

– Partnerská láska : príde nečakane znenazdajky, práve vtedy, keď to najmenej čakáme. Prejavuje sa iskričkami v očiach, búšením srdca, rozum nefunguje. Zrazu je všetko ružové a každodenné problémy majú pre nás  váhu pierka 😀

– Láska k Bohu : jedná sa o čiste duchovnú lásku, ktorá nieje založená na telesnom pôžitku, ale na sile lásky k Bohu. Táto láska nikoho neohrozuje, dodáva pokoj a porozumenie. Ak sa obalíme touto silnou a čistou láskou, dokážeme prekonať strach, nenávisť aj závisť sa rozplynú. duchovná láska nikdy pred nikým neustúpi, prekoná všetko. Vždy ráno si povedzte : moje telo telo a moja duša žiaria a horia láskou 😀 😀 😀

Posted on 25. apríla 2010, in Všeličo. Bookmark the permalink. Pridaj komentár.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: