Ako zvládať samého seba….

[obrazky.4ever.sk]%20lev,%20kreslene,%20rozpravka%209940377[1]

Zlatíčka…. opäť téma, veľmi často ťažko zvládnuteľná, no potrebná, aby sme skôr ako niečo v živote dosiahneme, naopak všetko nepokazili.

Emócie sú v živote človeka každodenným sprievodcom na našej ceste. Raz sú to pocity radosti, inokedy starosti… raz sa smejeme, inokedy plačeme. Často sa hneváme, na druhej strane máme chuť spievať a tancovať. Jedny pocity sú pozitívne, druhé negatívne. Ani jedny nevieme zo svojho života vynechať, práve preto by sme sa ich mali naučiť kontrolovať. Na rozdiel od tých pozitívnych, tie negatívne nám vedia veľmi skomplikovať život. Bývajú dni radostné, ale aj dni, kedy máme chuť plieskať všetkým, čo nie je primontované k zemi. Oboje pocity prežívame srdcom. Ak však máme pocit, že tých negatívnych je už akosi priveľa, mali by sme sa zamyslieť nad tým, kde robíme chybu. Keďže zákon príťažlivosti funguje vo dne i v noci, je jasné, že sme si dané situácie pritiahli do života samy. Preto je dôležité sa stíšiť a popremýšľať dôkladne nad tým, či chcem žiť život radostný, alebo skôr život plný starostí. Čo už ale s tým, keď k nám tie negatívne pocity prišli? Ako ich zvládať? Všetci dobre poznáme vetu, ako si zasadil, tak aj zožneš…. alebo čo si si navaril, to si aj zjedz. Tak si teda poďme všetci “spapať” to čo sme si navarili. 

V prvom rade je dôležité, priznať si chybu. Predstaviť si situáciu, kde sme reagovali prehnane podráždene, kde sme komusi ublížili a potom prečo sme tak reagovali. Opäť je za všetkým strach. Čoho sa ale bojíme? Že príde nejaká choroba? Že prídeme o prácu? Alebo že prídeme o milovaného človeka? Dajte si ruku na srdce a odpovedzte si, čoho sa z týchto oblastí bojíte…. Precíťte, pustite, ako som spomínala v minulom článku. Robte to opakovane, kým sa Vám neuľaví… chce to cvik, meditácie…. niečo čo vaše napätie uvolní. A teraz si predstavte situáciu, ktorá vo vás vyvoláva všetky tie negatívne pocity opäť a skúste zmeniť scenár. Predstavte si, ako na danú situáciu, moment, či osobu reagujete s láskou, úsmevom na tvári…. Čo vidíte??? Vidíte, že sa situácia vo vašej predstave odohrala rovnako zle ako predtým alebo vidíte úplnú zmenu??? Priznajme si…. je to OBROVSKÁ zmena 🙂

Preto je dôležité naučiť sa na rôzne udalosti v našich životoch správne reagovať. Uvedomte si, že nech sa deje čokoľvek zlé, je to len ” TU a TERAZ… a že sme si túto situáciu, vlastne vytvorili sami. Prišla preto, že sme si ju vytvorili v našej hlave a prišla nás niečo naučiť. Tak… a keďže už vieme, že je to situácia, ktorá je len dôkazom toho, čo sami vyžarujeme, náš tlak sa postupne uvolní a vieme teda aj reagovať inak. Chce to postupný tréning, niekto si môže napríklad napočítať do desať… (ja osobne aj do sto 😀 )…. inému pomôže prechádzka po čerstvom vzduchu, alebo meditácia. Časom sa naučíte reagovať ako sa hovorí “s kľudom angličana”. Určite si sami teraz priznáte, že sú dni, kedy už aj sami sebe lezieme na nervy. Predstavte si ale, čo s nami musí prežívať naše okolie. Často nám býva zle samým zo seba… Ak teda chcete zmenu, treba niečo pre ňu urobiť, toto neurobí nikto za Vás, toto musí zvládnuť každý sám za seba.

Nečakajte však, že Vám to pôjde hneď na prvý krát, ak ste momentálne ako tlakový hrniec. Všetko chce čas, trpezlivosť, postupnosť…. Časom však zistíte, že je to to najlepšie čo ste mohli pre seba urobiť, pretože vaša zmena, prinesie následne množstvo ďalších pozitívnych zmien, ktoré Vám budú robiť len a len radosť 🙂 

Všetkým Vám držím palčeky a nakoľko seba veľmi milujem, tak sebe tiež 🙂 Veľa zdaru zlatíčka 🙂 

Posted on 8. októbra 2015, in Uncategorized. Bookmark the permalink. Pridaj komentár.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: