Strach…. každodenný spoločník…. no zlý radca.

11078_1019550324726063_4304480547272998615_n

Jen člověk v této podobě a na této planetě díky egu, strachu a rozumu ztrácí kontrolu sám nad sebou. Zůstává ve vztazích, protože je tu buď lítost, strach nebo zvyk, nedokáže se odpoutat a setrvává v již dávno mrtvých vztazích, protože nechce ublížit, přitom vše ale dělá na úkor sebe sama.

Je to ale jen o strachu opustit zastaralé a nefunkční, odrazit se a jít dál, vydat se po nových cestách, uzavřít minulost, nehledět zbytečně a lpět na budoucnosti, ale prožívat především přítomnost.
Protože i to, co se stalo před pár hodinami, je již minulostí.

Tento úžasný úryvok ma natoľko zaujal, že som sa rozhodla k tejto téme niečo napísať. Keďže je to v momentálnom období, téma číslo jeden a mnohí z mojich priateľov ( vrátane mňa) sa “pasujeme” z touto energiou, bolo by dobré sa nad tým zamyslieť. Strach je spoločníkom každého z nás, nepoznám človeka, ktorý by sa niečoho nebál. Avšak…. čo nám vlastne strach dáva??? Skúsme popremýšľať, čo to vlastne ten strach je a čo ho spôsobuje. Ako je aj vyššie spomenuté STRACH je vlastne energia, ktorú vytvára náš verný “kamarát” nazveme ho egúšik, čiže naše EGO. Strach je energia, ktorá z nás robí “väzňov” vo vlastných životoch. Strach neprúdi zo srdca, pretože v srdci máme miesto, len pre čistú lásku. Je to energia, ktorá nám bráni v akomkoľvek napredovaní… v akomkoľvek posune vpred. Prečo???…. No pretože, čím viac sa bojíme, tým viac si do života priťahujeme presne to, čoho sa obávame. Strach je opakom, viery… Je to nedostatok viery v dobro, nedostatok viery v seba, nedôvera, že si zaslúžime aj niečo dobré…. pozitívne…. niečo čo by nás urobilo šťastnými. Podvedome vopred očakávame pády, sklamanie ( čo na seba samozrejme nenechá dlho čakať). 

Ako však toto zmeniť…. V prvom rade nie je dobré svoje pocity potláčať. Práve naopak…. situáciu, ktorá v nás strach vyvoláva by sme si mali predstaviť ako film, precítiť ju, precítiť prítomnú bolesť, prípadne sa vyplakať a pustiť. Proste viac neriešiť. Práca so strachom je dlhodobá, preto Vám nejdem radiť “ako na to” ….no výborným spoločníkom je príroda, rozhovor s kamarátom, naše koníčky, knihy či filmy o pozitívnom myslení a meditácie. 

Spôsobov ako sa svojho strachu zbaviť je množstvo, preto Vám nejdem radiť, ktorý zaberie konkrétne na Vás… je dôležité si však uvedomiť, že je to nezdravá energia, ktorá Vás nikdy neurobí šťastnými. Pracovať so strachom je beh na trošku dlhšie trate a chce to veľa odvahy a trpezlivosti, čo sú témy, ktoré by som rada rozobrala neskôr. Verím, že postupne každý jeden z Vás prekoná svojho nevítaného “spoločníka”. Pretože ten oslobodzujúci pocit, je na nezaplatenie 🙂 

Posted on 5. októbra 2015, in Uncategorized. Bookmark the permalink. Pridaj komentár.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: