Úvaha….

1397435_977058672308562_6153104559746990144_o

 

Dnes ako tak sedím pri počítači, dostal sa mi do očí jeden celkom zaujímavý článok, v ktorom bolo spomínané, aké zlé sú peniaze, majetok, bohatstvo a ako nás tieto veci oddeľujú od Boha. Zostala som tíško sedieť a premýšľala som nad tým, je to skutočne tak??? Skutočne sú peniaze zlé??? Skutočne všetko čo vlastníme je zlé a delí nás to od Boha??? 

Rozhodla som sa odpovedať tomu pánovi …za čo ma možno po prečítaní mnohí ukameňujú, keďže ako ovečky papajú všetko čo im predhodí, no za svojím názorom si stojím!

Človek by si mal v prvom rade určiť priority, to znamená zostaviť rebríček hodnôt a podľa svojich cieľov sa snažiť aj žiť. U každého z nás je to však celkom iné. Jedného zaujíma kariéra, druhého luxusné auto, tretieho krásny dom, štvrtého rodina. Každý z nás túži po niečom inom a každý z nás si ide za svojím snom. Ak je niekoho cieľom byť úspešný, potom robí všetko preto, aby bol. Dôležitá je viera, vytrvalosť a nedať sa odradiť pri možných skúškach, ktoré prídu verte mi VŽDY. 

Ale aby som sa vrátila k téme toho pána zo sociálnej siete …. Boh a peniaze nejdú dokopy. Do očí bijúca hlúposť!!! Prepášte za výraz. Ale nestvoril peniaze práve Boh? Nestvoril skrze naše dary….skrze naše ruky…. domy, autá, lietadlá či celú zem??? STVORIL 😀 Prečo potom zatracovať šikovných ľudí, ktorí si tie peniaze vedia zarobiť??? Len preto, že žijú v luxuse??? Veď tú možnosť sme predsa dostali všetci! Boh neurčil “ty budeš milionár, ty budeš v chudobe…. ty budeš vrátnik a ty politik,,. Boh nám dal obrovský DAR…slobodnú voľbu. Môžeme sa rozhodnúť, ako budeme žiť. Bol a je taký úžasný, že my sami si môžeme rozhodnúť, čo zažijeme každý deň a aký uhoľ pohľadu na veci budeme mať. Preto na čo myslíme, by sme mali zvažovať. Aj to akým spôsobom sa na veci dívame. Lebo to na čo myslíme, tomu dávame SILU, to rastie a to priťahujeme. Ak nemáme k peniazom vzťah, ak ich zatracujeme, potom prečo by k nám mali prísť???  Denne máme dve možnosti…. nariekať a ľutovať sa, sťažovať sa na všetko čo nemáme ALEBO sa zobudiť a ďakovať mu denne za to, čo v životoch máme, ďakovať mu od srdca a nezabúdať na neho. Boh má rád vďačnosť a našu lásku a vďaku vždy opätuje 😀 

Na záver asi toľko….. peniaze ako také nie sú oddeliteľné od bežného života a neoddeľujú nás ani od Boha samotného. Záleží však na tom, ako ich vieme využiť, či nimi aj pomôžeme alebo nás ovládnu natoľko, že nám zaslepia oči. Ale toto je už na nás…. 🙂

Posted on 29. júla 2015, in Uncategorized. Bookmark the permalink. Pridaj komentár.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: