Meditace odpuštění a lásky

MODLIACI JEŽIŠ KRISTUS

Pohodlně se posaďte a pusťte si příjemnou relaxační hudbu. Nekřižte nohy ani ruce, zavřete oči, nohy mějte celou plochou na podlaze, seďte rovně a vnímejte, jak vás židle tlačí na záda a hýždě.

Uvědomujte si svůj dech, dýchejte v přirozeném rytmu. Nyní se několikrát zhluboka nadechněte a při výdechu si opakujte. “Uvolňuji se”. Soustřeďte se na obličej, oči a čelisti. Uvědomte si napětí, které v nich cítíte. A teď pomalu při výdechu uvolňujte napětí. Uvědomte si toto uvolnění ve všech částech obličeje. Uvolnění v obličeji vnímejte jako vlnu, která se začíná šířit celým tělem…

Rozevřete a smažte tabuli své mysli, vnímejte svůj uvolněný stav. Klid se vám rozlévá po celém těle. V tomto uvolněném stavu chvilku setrvejte a zaposlouchejte se do tónů hudby. …

Nyní si uvědomte a prociťte chvíle svého života, kdy vám bylo ublíženo, a opakujte v duchu několikrát po mně: „Odpouštím všem, kteří mi kdy ublížili.“ Budou se Vám vybavovat obrazy osob, kterým jste nedokázali odpustit. Opakujte větu tak dlouho, dokud se vám budou vybavovat pocity křivdy a ublížení.

Když jste dokázali odpustit všem, můžete nyní požádat o odpuštění Vy. V duchu si několikrát opakujte po mně: „Žádám o odpuštění všechny, kterým jsem kdy vědomě či nevědomě ublížil/a Já.“ Opět se Vám budou vyjevovat obraz a scény z minulého života, kdy jste někomu ublížili.

Nyní si uvědomte, jak se naše duchovní srdce zaplňuje láskou. Bezmezná láska zaplavuje celé naše tělo. Rozdáváte lásku nejdříve svým nejbližším, dále známým, celému národu a posléze všem bytostem na celé naší Zemi. Čím vice lásky dáváte, tím více pociťujete, že jí také přijímáte. Láska z vás vyzařuje do celé Galaxie do celého vesmíru.

Postupně si uvědomte, jak z Vás spadla veškerá tíha, cítíte se lehce, svobodně, dokonale odpočati. Postupně se vraťte zpět na Zemi, zpět, do této místnosti. Začněte si uvědomovat své tělo, uvědomujete si okolní zvuky a vůně. Otevřete oči.

Zdroj: Na křídlech Andělů

Posted on 15. apríla 2015, in Uncategorized. Bookmark the permalink. Pridaj komentár.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: