Liečenie smútku….

autor: Svět zázraků, 22. December 2012 o 21:48 ·
 

Má-li začít nový život, do pekla zármutku musí vstoupit a skrze něj projít láska, pochopení, smíření, odpuštění, ochota oprostit se od očekávání, důvěra, oddanost, schopnost dávat a přijímat. Tohle všechno většinou přichází v podobě nějaké osoby – bývá to přítel či nová láska, kteří nám přinesou poselství naděje. Natáhnou se do našeho pekla a spojí se s námi takovým způsobem, že nás přitáhnou zpátky s sebou. Jakmile jsme vlákáni zpět do života a začne se nám chtít zase žít, znovu se rozpomeneme na naději a na možnost, že snad jsme hodni lásky, protože to čteme z očí svého partnera.

Tito “andělé bez křídel” nám podají ruku a vyvlečou nás z proudu bolesti, jenž nás stahuje ke dnu. Mají v sobě dostatek lásky a přátelství, aby prokoukli každé pozlátko, aby sáhli pro nás i do nás a vytáhli nás opět na břeh.

Pokud se rozhodneme pokračovat po zármutku dál a znovu otevřeme své srdce lásce, budeme na život nahlížet novýma očima. Můžeme být tím, kdo má srdce, tím, kdo v pravý čas dokáže natáhnout ruku, aby přítele vyvlekl zpátky na břeh života. Protože jsme byli zachráněni, budeme zachraňovat.

 

* * *

 

Podstata zármutku

Co bylo rozbité, dá se vyléčit. Léčení přinese více pochopení, smíření a lásky.

 

Podstata léčení

Zármutky, které léčíme, se stávají místy v nás, kde sídlí soucit a moudrost. Poté, co vyléčíme svoje peklo, dokážeme energicky vpochodovat do pekla někoho jiného a vytáhnout z něj dotyčného ven. Každý krok v našem vlastním léčení pomáhá léčit svět. Protože jsme vyléčeni, stáváme se pro ostatní zdrojem síly a inspirace.

 

Léčivý návrh

Součástí léčení je, že si lásky ceníme víc než bolesti. Pokud máš dost vůle a ochoty, uvidíš i skrze závoj vlastní bolesti ty, pro něž můžeš být “andělem bez křídel”.

 

Rozhodnutí pro léčbu

“Rozhodl jsem se léčit bolest, jíž jsem dnes vystaven, i všechnu bolest ve svém nitru, a to v zájmu těch, které miluji.”

 

Léčivé cvičení

Představ si svou bolest či problém jako zeď, která tě obklopuje. Někdo, koho znáš, potřebuje pomoci. Kdo to je? Byl bys ochoten projít touhle zdí, abys mu pomohl? Slyšíš jeho volání o pomoc? Třebaže se ten člověk tváří kurážně, potřebuje tě – vidíš to? Cítíš to? Projdeš tedy tou zdí? Vykročíš směrem k němu? Až k němu dojdeš, představ si, že ho objímáš a podpíráš. Pokaždé, když projdeš zdí bolesti a přistoupíš k někomu jinému, odbouráš svůj problém nebo jednu z jeho vrstev. Když k tomu dojde, ty i ta druhá osoba se vracíte do proudu života a jste schopni postupovat kupředu.

 

* * *

 

– z knihy Milovat z celého srdce, Chuck Spezzano

 

Posted on 30. decembra 2012, in Pozitívne myslenie. Bookmark the permalink. Pridaj komentár.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: