Odpustenie a poďakovanie.

Odpuštění a poděkování

Modlitba
Komu obvykle říkáme dobří lidé? Těm, kteří nám dělají něco dobrého, pomáhají, přinášejí do našeho života radost. A komu říkáme špatní? Těm, kteří nám působí bolest. Ale přece my sami vytváříme svůj svět, sami vyvoláváme bolest. Tedy sami přitahujeme takové lidi. Pomáhají nám odhalit naše slabé a bolestivé body, pomáhají nám stát se silnějšími. Proč se v tom případě na ně zlobíme,urážíme se? Vždyť vás nenapadne zlobit se na oheň, když se spálíte.
Bolest je záchranná reakce, signál, že něco dělám špatně a mám změnit své chování. A není důležité, jaká je to bolest: fyzická nebo duševní.
Občas do svého života přitahujeme lidi,kteří nám působí bolest. Ve skutečnosti jejich úkolem je pomoci nám, abychom se změnili, stali se moudřejšími a silnějšími. Nestojí za to propadat bolesti. Pokud jste se řízli do prstu a po celé dny myslíte na to, jaké je to špatné a bolestivé, vaše rána se začne podebírat. Proto odpusťte tomu, kdo vás urazil, a nejen to, poproste ho o odpuštění, pokud jste pociťoval vůči němu agresi, poděkujte mu za ponaučení.
V Novém zákoně Ježíš Kristus učí: “Milujte své nepřátele.” Ale já jsem přestal rozdělovat lidi na dobré a špatné, přátele a nepřátele. Pro mě jsou všichni lidé přátelé. Jedni mi přinášejí radost, druzí napomáhají mému růstu, vývoji, zocelují mého ducha. Obojí jsou potřební.
Zdroj: Očkování proti stresu – Valerij Sinelnikov

Posted on 23. augusta 2011, in Pozitívne myslenie. Bookmark the permalink. Pridaj komentár.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: