Urobme niečo pre našu zem ….

ČAS: 26.marca od 20:30 – 21:30 miesto : celý svet

HODINA ZEME= je každoročná medzinárodná akcia zavedená Svetovým fondom divočiny (World Wildlife Fund, krátene WWF), ktorá sa organizuje poslednú sobotu v marci, pri ktorej domácnosti a podniky vypnú svoje osvetlenie a elektrické spotrebiče po dobu jednej hodiny, z dôvodu zvýšenia informovanosti o zmenách klímy.
Dôležitosť Hodiny Zeme nie je v ušetrení určitého objemu energie, ale je to signál, určitý symbol toho, čo môžeme robiť každý deň. Hodina Zeme umožňuje každému snívať o tom, čo sa dá uskutočniť.

Mnohé obce a mestá sa do Hodiny Zeme každoročne zapájajú zhasínaním svojho verejného osvetlenia, hotely, firmy, predajne a iné budovy a zariadenia vypínajú svoje reklamy, osvetlenie budov, či zbytočné lasery na strechách. Do Hodiny Zeme sa môžu zapojiť aj jednotlivci, a to zhasnutím osvetlenia vo svojej domácnosti.

Hromadné zhasnutie mnohých miliónov svetiel po celom svete má slúžiť ako výrazné gesto obyvateľov tejto planéty, že berú vážne hrozbu klimatických zmien a že chcú po svojich politikoch, aby k tomuto problému zodpovedne pristúpili.

Vôbec prvýkrát sa táto akcia konala v roku 2007 v Austrálii a o rok neskôr už mala celosvetovú účasť.
Odhaduje sa, že v roku 2009 sa zúčastnilo 500 až 700 miliónov ľudí. Vtedy sa zapojilo 88 krajín sveta, v roku 2010 vyše 112 krajín a ich počet stále rastie.

Svetelné znečistenie je jedným z mnohých problémov. Je úžasné, že pri znižovaní emisií môžete realizovať veľa rozdielnych záujmov a pritom sa podieľate na dosiahnutí jediného cieľa. Či už chránite biodiverzitu znižovaním svetelného smogu, redukovaním znečistenia vzduchu v mestách alebo jednoducho šetrením peňazí, každý sa môže zapojiť. Existuje mnoho rôznych problémov, o ktoré sa môžeme podeliť. A keď všetci pochopíme, že sú navzájom prepojené, potom môžeme začať robiť zmeny..
= ZMENA ZAČÍNA U TEBA!
= SAMI MUSÍTE BYŤ ZMENOU, KTORÚ CHCETE VIDIEŤ VO SVETE!!! =)

= PODPORME NAŠU ZEM… =)))

zdroje=
(http://zmena-zacina-u-teba.webnode.sk/news/hodina-zeme/)
(http://hodinazeme.svetelneznecistenie.sk/akosazapojit.php)

Posted on 13. marca 2011, in Uncategorized. Bookmark the permalink. Pridaj komentár.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: