Uzdravující Síla Vody….

 

Voda. Kto by povedal, že tak obyčajná, ale pritom najdôležitejšia vec pre ľudský organizmus a pre život, má tak ohromujúco liečivé účinky??? Ani ja sama by som neverila, keby som sa sama nepresvedčila 😦 Keďže som práve dočítala knihu od France Guillain  Uzdravující Síla Vody, rozhodla som sa napísať o tejto zaujímavej knihe niečo aj na môj blog. Spomínaná spisovateľka napísala úžasnú knihu o tom, ako si veľmi ľahko a rýchlo môžeme pomôcť vždy, keď sa necítime dobre. Každodennou starostlivosťou o svoje telo môžeme predísť rôznym závažným zdravotným problémom. Stačí len 10 minút !!! Áno vravím o Derivačných kúpeľoch, ktoré už mnohí z Vás isto poznajú alebo o nich už čo-to počuli. Ibaže počuť a praktikovať sú dve rozdielne veci… Čítala som o tejto téme články už na rôznych blogoch, ibaže všade mi akosi niečo chýbalo. Myslím si, že tak ,,zázračnú vec” ako je derivačný kúpeľ nestačí popísať len pár slovami. Myslím si, že tento spôsob pomoci vlastnému telu, treba viacej popísať, nehambiť sa, veď predsa nieje za čo 😀

V spomínanej knihe France  Guillain popisuje spôsob svojho života. Píše teda o tom ako cestovala mnohé roky na lodi, ako cestovala svetom krížom-krážom a ako jej spomínané Derivačné kúpele mnoho krát pomohli.  Vymenujem teda zdravotné problémy pri ktorých popisuje sama spisovateľka výraznú zmenu k lepšiemu zdravotného stavu, ba až úplné vyliečenie.  Aplikáciou derivačného kúpeľa si môžete pomôcť napríklad :

– pri znižovaní vysokých teplôt…. teploty sa znížia

– pri nepríjemnom škrábaní v hrdle sa zbavíte baktérií spôsobujúcich chrípku, nádchu angínu a pod…. zbavíte sa vírusov

– pri rôznych druhoch ekzémov… začnú ustupovať, až nakoniec pominú

– pri astme:  môžete zamedziť množstvu záchvatov, až sa napokon vyliečite

– pri nespavosti : konečne začnete dobre spávať a celú noc

– pri bolesti chrbta, krku a problémami s pohybovým ústrojenstvom : bolesti sa výrazne obmedzia alebo úplne pominú

– pri zácpe : stolica bude pravidelná a bez námahy

– pri problémoch s trávením : žalúdok a črevá začnú pracovať ako majú

– pri úplavici : výrazné zlepšenie stavu

– pri akýchkoľvek bolestiach: hlavy, kĺbov, zubov….bolesti ustúpia

– pri bradaviciach, výrostkoch : bradavice, sa začnú vysušovať a opadávať, výrostky sa vstrebú

– pri čistení pleti  : sa zbavíte akné, upchatých pórov

– pri znižovaní váhy: schudnete ale i naopak ak chcete pribrať a nedarí sa vám, po týchto kúpeľoch priberiete

– pri závislosti na drogách, cigaretách, káve : môžete výrazne ovplyvniť nutkanie si opäť podať  návykovú látku

– pri zranení : sa rany rýchlejšie hoja

– pri lišajách a suchej pokožke, vráskach na tvári : koža ožije, zvlhčí sa ako potrebuje

– pri šedivých vlasoch: farba vlasov sa navráti späť

– pri padaní vlasov : vlasy sa spevnia

– pri strese : zbavíme sa ho, vylúčime ho von

– v tehotenstve a aj po ňom : zbaví telo zbytočností a privedie ho rýchlejšie do normálu

Môžem povedať, že som túto knihu priam zhltla a stále sa k nej vraciam, pretože je v nej krásne rozpísané ako významne nám derivačné kúpele pomôžu. Stačí len 10 minút denne, ktoré by sme inak presedeli pri PC alebo pri cigaretke, či na pokeci…. a môžeme naozaj veľmi pomôcť svojmu vlastnému telu. Veď čo je pre nás viac, ako naše zdravie???? Myslím, že zdravie je to najdôležitejšie, pretože keď je človek zdravý, ostatné príde samo.

Čo vlastne spôsobuje bolesti, choroby a zdravotné neduhy??? Sú to škodliviny, ktoré sa ukladajú v našom tele všade kde sa len dá. Tieto látky nazývame BALAST.  Všetok balast sa sám nedokáže dostať z tela prirodzenou cestou a preto sa v nás začne ukladať a spôsobuje nám zdravotné problémy. Práve Derivačnými Kúpeľmi BALAST z tela vylúčime stolicou von. Je však nutné spomenúť, že je nutné pravidelný prísun tekutín. Taktiež počas derivačných kúpeľov môžete konzumovať čokoľvek a kedykoľvek, pretože všetko nadbytočné čo naše telo nepotrebuje odíde z tela von. Derivačné kúpele vám dokonca zabránia prejedať sa sladkosťami, budú sa vám zdať priveľmi sladké, čiže obmedzíte cukor.

Čo vlastne derivačný kúpeľ je???

Je to omývanie pohlavných orgánov studenou vodou, smerom z hora na dol, to znamená u ženy od lonovej kosti ku konečníku a u chlapov od žaluďa smerom dolu. Čiže derivačné kúpele sú vhodné pre všetkých teda mužov, ženy aj deti. (voda nesmie byť príliš studená, nesmie oziabať prsty !!!)

Ako derivačné kúpele aplikovať????

Predovšetkým pripomeniem, že sa aplikujú podľa váhy, čiže do 70kg 10 min denne, do 90 kg 15 min denne a nad 100kg 20 min denne, vždy ráno alebo večer pred spaním. Pri aplikácii derivačného kúpeľa však nesmiete 2 hodiny pred ním a pol hodinu po ňom jesť ani piť, pretože by vám mohlo prísť náhle nevoľno!!!

Čo k nemu porebujete???

Stačí vám bidet, vedro, žinku alebo handričku a samozrejme vodu.

Postup :

Napustíme si vodu do vedra alebo bidetu. Sadneme si nad vaňu, bidet alebo vedro. Namočíme si doň žinku a prechádzame ňou u žien od lonovej kosti ku konečníku, u mužov od žaluďa smerom dolu. Opakovane namáčame opäť vo vode, aby sme žinku neohriali prstami, pretože práve to že si pohlavné orgány ochladzujeme spôsobuje, že sa naše prehriate telo začne zbavovať balastu. Opakujeme podľa váhy, najmenej však 10 minút denne. Voda nesmie byť tečúca!!! Pozor derivačný kúpeľ nenahradí sprcha!!!

Výsledky???

Zaznamenáme ich podľa množstva BALASTU v tele. Je dobré však vydržať, pretože niektoré sa dostavia ihneď, iné aj po 6 mesiacoch. Po pravidelných, každodenných, šesťmesačných, derivačných kúpeľoch, môžete množstvo kúpeľov obmedziť na 3-4x týždenne. Priatelia treba sa nad týmto článkom zamyslieť, treba mať výdrž a nečakať zázraky do 24 hodín, uznajte sami koľko rokov sme pre seba nerobili absolútne nič??? Koľko rokov sme si robili v tele smetisko??? Preto pri účinkoch týchto kúpeľov majte trpezlivosť, účinok sa zaiste dostaví. Želám Vám veľa trpezlivosti a skvelých výsledkov 😀 😀 😀

Posted on 7. marca 2011, in Zdravie. Bookmark the permalink. Pridaj komentár.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: