ARCHANDĚL URIEL – “Pálí vás uši, protože vám hoří vlasy”

Vhledy k Vzestupu
Jennifer Hoffman
1.9.2010
Tím, jak jsme poháněni k stále intenzivnějšímu duševnímu růstu a do stále náročnějších lekcí, je zřejmé, že jsme dlouho sami v našem utrpení. Každý zakouší syndrom “tváří v tvář své karmě” a když vidíme, že zde existuje snazší cesta pro druhé, můžeme být v pokušení pomáhat jim vyhnout se jejich dramatům. Avšak zdá se, že jediné, co můžeme dělat, je hledět a sledovat jak se ostatní řítí přes útesy. Bez ohledu na to, co jim říkáme, si trvají na svém a s úsměvem nám kynou k odchodu, abychom se přestali vměšovat do jejich záležitostí. Můžeme jim nějak pomoci? Potřebujeme to? Co se jim stane když budou pokračovat v jejich cestě?
Tento týden jsem udělala něco, co nikdy nedělám – udělila jsem nevyžádanou radu jednomu člověku, o kterém jsem věděla, že nebude chtít slyšet to, co, mu mám potřebu říct. A nyní sleduji jak se tento člověk zamotává do karmických lekcí, o kterých vím, že budou zdrojem obrovské bolesti. Bylo to poselství, které jsem ve svém srdci už nějakou dobu velmi usilovně zvažovala a které jsem ve chvíli kdy situace dospěla do určité podoby, musela vypustit ven. Vím, že se vše děje podle božího řádu, avšak zároveň mi to připadá jakoby to bylo v nepořádku.
Můžeme druhým obrazně řečeno říct, že jim “hoří vlasy”, avšak dokud je opravdu nezačnou “pálit uši”, budou to ignorovat (a nás také). Každý má možnost se rozhodnout udělit sám sobě svolení k tomu, aby se mohl učit bez bolesti a dokonce i tehdy, když vidíme, jak to druzí můžou udělat (a někdy nevidíme jak to můžeme udělat my sami), nemůžeme je přinutit aby tuto možnost viděli i oni. Nyní je období hlubokého karmického čištění a tyto lekce jsou nám předkládány takovými způsoby, že je velmi obtížné zvolit si odlišnou cestu. Musíme být připraveni posunout se za hranici této zkušenosti, abychom si byli vědomi odlišných možností volby, které jsou nám dostupné. Jinak nás karma svádí k těm nepříznivějším variantám. Krásu ohně nikterak nesnižuje jeho potenciál nás spálit. A nejspíše tomu nebudeme v těchto časech příliš daleko.
Existují lidé, kteří tohle na své cestě vzestupu nedělají? Přesně naopak. Tím, jak očekáváme odměny během vzestupu, zapomínáme že vzestupujeme skrze naše životy, nikoli nějak kolem nich, mimo ně, pod nimi nebo nad nimi. Každý krok vpřed nám umožňuje být si vědomi toho, kde si bráníme ve svém vlastním pokroku. Každý krok vpřed je zábleskem jasnějšího potenciálu; poté se vracíme zpět, abychom rozpustili, vyřešili, uzdravili a transformovali vše, co jsme odhalili. Vzestup je naše vstupní brána a karma (a její případné rozřešení) je tím, co nás skrze tuto bránu protlačuje.
Je to proces, který stojí čas a úsilí. Čím více toho v sobě odkryjeme, tím více toho najdeme. Tím, jak se dostaneme na dno sudu, začneme objevovat naše skutečné poklady a to je přesně to místo, kde se nacházejí klíče pro náš vzestup. A zároveň jsou to ty nejbolestivější, nejnáročnější, nejnevyhnutelnější a z našeho pohledu nejméně srozumitelné situace. A tak vše, co můžeme dělat, je být vděčni za toto vědění o tom, co se teď děje, protože to je tím, co nám pomůže dostat se skrze tento proces. Můžeme druhým říkat, že jim “hoří vlasy”, avšak dokud se nedostanou do takové tísně, že začnou řešit, jak by mohli uhasit svůj vlastní požár, musíme je nechat být. Někdy můžeme jejich situaci vidět s průzračnou jasností narozdíl od té naší. Nyní je opravdu doba, kdy si máme hledět svých vlastních záležitostí a věnovat svoji pozornost tomu, co se děje nám samotným.
Co toto vše znamená pro ty z nás, kteří jsme učiteli a léčiteli, kteří sledujeme své klienty, přátele a milované, jak si volí cestu, o které víme, že bude bolestivá? Můžeme přihlížet a čekat, a pak zde pro ně být ve chvíli, kdy jsou připraveni se rozhodnout jinak. Lidé se někdy potřebují spálit, aby si upamatovali jaké to je cítit bolest a jiní si potřebují zapamatovat, že oheň, který je popálil jednou, je popálí znovu. A tak se s každým spojte v bezpodmínečné lásce, která vám umožní milovat je bez ohledu na jejich hořící lokny a vězte, že až budou připraveni, tak vám budou vděčni a otevření, aby mohli přijmout vaši pomoc.
Do té doby, než k tomu dojde, se za ně modlete. Modlitba je mocný nástroj, který udržuje energii v pohybu. Modlete se za jejich uzdravení, za to, aby se jejich oči otevřely vůči jejich potenciálu a za to, aby se mohli naučit milovat sami sebe natolik, aby se mohli učit bez bolesti. Když nad tím budete přemýšlet, stejně jako nad ostatními věcmi, co se teď dějí ( nyní je Merkur retrográdní, čímž se naskýtá velmi vhodný čas k přezkoumávání a přemítání), pamatujte na toto: Přijímejte všechny dary porozumění s vděčností a používejte je tak, abyste v každé situaci žádali o odpuštění, rozpuštění a uzdravení. Žádejte o vedení a potvrzení a poté vyčkejte, až k vám přijde. A především, buďte vděčni za tuto příležitost být součástí velkolepého vzestupu lidského vědomí tím jak my všichni vzestupujeme do zázračných vibrací. Mnoho požehnání v těchto zázračných a ohromujících časech,
Jennifer Hoffman
PS: Našla jsem svoje kontaktní čočky – byly v pračce. Dosud nemám žádné vysvětlení, jak se tam dostaly, avšak smysl toho celého ztracen nebyl. (Poznámka se vztahuje k předchozím několika článkům Jennifer Hoffmann – pozn.překl.).
Copyright ©2010 Jennifer Hoffman a Englightnening Life OmniMedia, Inc.
Z anglického originálu pro www.kruhysvetla.blog.cz přeložila Lenka S.
Podmínky pro kopírování článku:
Tento článek je možné volně kopírovat a nekomerčním způsobem dále šířit pokud bude uvedena celá tato poznámka se zdroji textu a aktivními odkazy.
This entry was posted in Chanelling Site. Bookmark the permalink.

Posted on 3. októbra 2010, in Uncategorized. Bookmark the permalink. Pridaj komentár.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: