Archanděl URIEL : Cyklus viny a studu

Posted on September 13, 2010 by atlara

Cyklus viny a studu

Z pravidelného týdenního zpravodaje Archanděla Uriela prostřednictvím Jennifer Hoffman

30.8.2010

Titulek článku tohoto měsíce je nazván Vina a stud. Tyto dvě energie představují jedny z našich nejnáročnějších lekcí a jsou často zdrojem sebepoškozování. Je možné je propustit, pokud jsme si vědomi jejich přítomnosti, nalezneme jejich zdroj a příčinu a naučíme se být silní. Cyklus studu a viny se opakuje tak dlouho, dokud jej nezměníme. Víte, že pocity viny jsou jednoduše manipulací a pocity studu jsou pokusem utlumit vaše světlo?

Pocity jako jsou vina a stud nevznikají jen tak zničeho nic. Jsou součástí dlouhodobě působícího procesu, který zahrnuje osoby a situace, které vytvořily tyto pocity. Vše, co si pamatujeme, je konec tohoto procesu, tedy to jak příšerně se cítíme a toto se opakuje natolik často, že nám to brání pohnout se vpřed jakmile ucítíme již jen nepatrný náznak těchto pocitů. Avšak pokud zastavíme tento cyklus ve chvíli, kdy se spouští, rozpustíme strach ohledně toho, když se cítíme provinile nebo trapně, ustoupí tyto pocity do pozadí a vrátí se zpět do minulosti, ve které vznikly.

Pocity viny jsou jedním ze způsobů, kterými jsme druhými manipulovaní. Pocity viny často používají rodiče, aby mohli kontrolovat svoje děti a věří přitom, že když dětem ukáží, jaké důsledky bude mít jejich chování pro druhé lidi, tak se naučí být ohleduplní a soucitní. Je to takový zaostalý způsob, jakým nám chtějí sdělit, že si máme být vědomi vzájemného propojení. My se však následně pokoušíme vyhnout takovému chování a snižovat tak pocity viny, které cítíme, když nadřadíme svoje potřeby a přání nad přání a potřeby druhých a tím ztrácíme svůj přehled o tom, co je pro nás důležité.

Stud je také takovou destruktivní formou manipulace, protože o jeden krok následuje pocity viny. Pokud přehlédneme “manévr” pocitu viny, dostaneme se do pocitu studu. Nyní si připadáme jako špatný člověk, bezohledný, sobecký, hledící jen sám na sebe a ignorující potřeby druhých. Naše touhy se stávají zdrojem zahanbení před těmi, kteří mají pocit, že jejich potřeby jsou mnohem důležitější. Pokud se v průběhu cyklu viny a studu snažíme překročit pocity viny a hrdě vyhlásit svůj záměr sloužit vlastním potřebám, jsme atakováni přímo do jádra své bytosti. Pocity viny přesouvají obvinění a výčitky od toho, co konáme k tomu, kým jsme. Jen málokdo z nás je schopen ustát tento typ útoku, a tak vstřebáváme pocity viny a ty se stanou součástí našeho systému přesvědčení.

Pokud jsme si tyto principy dobře osvojili, používáme cyklus vina/stud sami na sebe. Po několika takových cyklech už nepotřebujeme nikoho zvenčí, aby nás obviňoval a zahanboval, neboť už víme, jak na to. A tak, když před sebe předložíme seznam našich přání, hledíme na to, co chtějí druzí a očekávají od nás a rozhodujeme se, jestli to stojí za ty pocity viny. Pokud se rozhodneme, že ano, riskujeme pocity studu, když si zvolíme něco, co rozčeří energetické hladiny kolem nás, a ty to rozčeří vždy. Nyní přichází obtížná část – jsme schopni vykročit z tohoto cyklu, uvidět vzájemnou souhru těchto energií a použít svého srdce, abychom se zeptali: “Co chci já?” namísto toho, abychom posuzovali každou volbu z hlediska toho, kolik nás bude stát pocitů viny a studu?

Copyright ©2010 Jennifer Hoffman a Englightnening Life OmniMedia, Inc.

Z anglického originálu pro www.kruhysvetla.blog.cz přeložila Lenka S.

Podmínky pro kopírování článku:

Tento článek je možné volně kopírovat a nekomerčním způsobem dále šířit pokud bude uvedena celá tato poznámka se zdroji textu a aktivními odkazy.

Posted on 13. septembra 2010, in Uncategorized. Bookmark the permalink. Pridaj komentár.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: