Čaje, ktoré vyliečia Telo aj dušu…

Milí moji priatelia, rozhodla som sa Vám sem napísať zopár receptov na vynikajúce čajíky…

Broskyňovo-marhuľový čaj, (na mladosť) : ak sa slniečko už dávno neukázalo na oblohe a začneme prepadať smútku či depresii, pomôže nám čajový punč zo sušených broskýň a marhúľ.

Účinok : tieto sladké plody majú veľké množstvo karotinoidov, vďaka ktorým sa vaša pokožka a vlasy budú citiť ako na relaxačnom pobyte. Tieto zdraviu prospešné látky podporujú aj krvotvorbu. Ako nato???? Zmiešajte zelený čaj so zmesou sušených marhuľových a broskyňových kúskov a zalejte vodou.

Extra tip : skúste čaj roobois s kúskami broskyne. Roobois obsahuje veľké množstvo minerálov a stopových prvkov a pomáha aj pri liečbe kožných ekzémov.

Čaj s mätou a so škoricou (zlepšuje zmysly) : ak vás čakajú ťažké skúšky a rozhodnutia pri ktorých musí fungovať vaša koncentrácia  na sto percent, práve med a škorica pomôžu vyriešiť tieto problémy zázračne rýchlo.

Účinok : zelené lístky mäty v spolupráci s aromatickým korením pôsobia aj na náš čuch. Ich intenzívne vonné esencie vás preberú. Zvýšia koncentráciu, pomáhajú napríklad pri dlhej ceste autom nepodliehať únave.

Extra tip : ak vás bolí brucho, máte kŕče alebo trpíte nadúvaním, potom práve mäta vám pomôže zbaviť sa vašich problémov. Taktiež je veľmi účinná pri bolestiach žalúdka.

Šípkový čaj s čili (zdvihne náladu) : ak sa s vami život nepekne zahráva a vy sa utápate v žiali, tento drobný lesný plod dá všetko doporiadku.

Účinok : o červenej farbe je dlhodobo známe, že nám zdvihne náladu. Skutočným liekom na smutné obdobie je vitamínová zmes šťavnatej a chutnej šípky.

Extra tip : štipka čili korenia prinesie do šípkového čaju pikantnú chuť a určite vám zdvihne náladu.

Citrusový čaj s rozmarínom (postavý na nohy) : ak vám krvný tlak neustále klesá a krvný obeh je akýsi spomalený, nemáte dostatok energie, vyskúšajte aromatickú ihličnatú bylinku z juhu.

Účinok : Rozmarín je plný éterických olejov, ktoré zlepšia prekrvenie a posilnia nervový systém.  Na prípravu čaju potrebujeme jednu čerstvú alebo sušenú vetvičku rozmarínu a zalejeme ju vriacou vodou.

Extra tip : plátky citróna v bylinkovom čaji zásobia vaše telo vitamínom C.

Čaj z limetu a citrónovej trávy (posilní imunitu) : všetci veľmi dobre poznáme to usmrkané a ukašľané obdobie, kedy je nutné posilniť našu imunitu.

Účinok : limety a citróny, vďaka svojej obrovskej porcii vitamínu C, pomáhajú vybudovať prvotriedny ochranný štít proti vírusom.

Extra tip : zelený čaj ako základ pomáha prostredníctvom zinku, ďalšieho ochrancu imunity, ubrániť sa proti vírusom. Pridajte si do čaju citrónovú trávu, ktorá pohladí dušu, zároveň upokojí a zlepší náladu.

Čaj zo zmesi sušených plodov (dodá energiu) : doprajte si vitamínovú bombu, ktorá vám zaiste dodá energiu.

Účinok : chutný čaj zo sušených plodov bazy, čučoriedok, ríbezlí a černíc zásobí telo extra porciou  vitamínu C, ktorý nás nabije energiou. Sekundárne rastlinné látky prečisťujú cievy.

Extra tip : objavili sa prvé príznaky škrabania v hrdle ? Oslaďte si tento ovocný čaj lyžicou medu.

Čaj z ginka a pomarančov (trénuje mozog) : máte pocit, že vám akosi zleniveli sivé bunky v mozgu? Čaj z ginka vám zaručene pomôže.

Účinok : listy ginka obsahujú množstvo zázračných látok, ktoré pomáhajú lepšie okysličovať mozog.  Znamená to, že sa vám už tak nebude motať hlava  a ani sústredenie  vám už nebude robiť problémy.

Extra tip : vyskúšajte zelený čaj s ginkom a pomarančovými kvetmi. Pomarančové kvety rozptýlia melanchóliu a sú aj expertmi v boji proti závratom.

Priatelia dúfam, že Vám čajíky budú chutiť a že ich začleníte do svojich stravovacích návykov 😀 😀 😀

Zdroj: časopis Veštiareň

Posted on 18. júna 2010, in Bylinkáreň. Bookmark the permalink. 2 komentáre.

  1. A čaj na smutok v srdiečku?niekto totiž zrazil v nedelu rano mojho kamarada pri Novakach a ušiel.jeho 12 ročna dcera nema ocka!a ja kamarada!

  2. anjelikmirka

    Zuzanka,
    to mi ľúto,ale taký čaj nepoznám 😦 Jediné ako môžeš kamarátovi pomôcť je modliť sa za jeho dušičku, aby našla pokoj. A anjelikov prosiť, aby strážili a dozerali na jeho dcérku.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: