Psychika, príčina ochorení.

Nieje žiadnou novinkou, že psychický stav človeka podmieňuje vznik a priebeh rôznych fyzických ochorení. Je to preto, lebo všetky ochorenia najskôr vzniknú v našej mysli a až potom sa prejavia fyzicky. Postupne si povieme o pozadí chorôb a o tom, ked je problém v našom myslení. Môžeme tak efektívne zabrániť chorobe alebo urýchliť čas liečenia.

AKNÉ : okrem prejavov na koži je oslabené i trávenie, činnosť vylučovacích orgánov a žliaz s vnútorným vylučovaním. Potrebná duchovná zmena sa udeje ak prestanete s kritizovaním a ponižovaním sa, neodmietať svoje telo ako niečo nečisté a odpudzujúce, začnite svoje telo považovať za boží chrám, v ktorom sídli vaša duša. Ono je dokonalé. Všetko, čo robíte, robte pokojne, bez agresie, hnevu a zatrpknutosti, rozdávajte vedome dobro a lásku, tak prijmite nakoniec i sami seba.

ANÉMIA : jedná sa o nedostatočnú funkciu pečene, sleziny, kostnej drene, oslabený imunitný systém, zlé stravovanie a trávenie, nedostatočné využitie železa v strave, nedostatok vitamínov a minerálov v tele. Na psychickej úrovni je nutné zmeniť obavy a strachy zo života, potreba zbaviť sa komplexov menejcennosti, naučiť sa konať rozhodne a sebaisto i za cenu chýb. Nebojte sa otvorene povedať svoj názor, stáť si za ním, nepodriaďujte sa požiadavkám, ktoré vedú k zmätku a k rozporu s vašim presvedčením. Nevracajte sa tak často do spomienok, do detstva, aj keď ste vtedy pociťovali nedostatok lásky. Žite tak, aby k vám láska prišla dnes a aj s vami zostala po celý život.

ARTRÓZA : budú tam zápalové procesy v obličkách a močových cestách, jednotvárne stravovanie, zlé trávenie, narušený metabolizmus, nedostatok vitamínov a minerálov. Nebuďte strnulý a napätý, dôverujte sebe i životu, s radosťou prijmite všetky nové skúsenosti, vzdajte sa starých a prekonaných zvykov a názorov, vzťahov. Nebojte sa začať odznova, čosi obetovať pre dobro v začiatku.

ASTMA : jedná sa o časté a nedoliečené zápalové procesy v dýchacích cestách, liekmi potlečené choroby, zaťažené pľúca, chorý črevný systém, nesprávne stravovanie, zlé vylučovanie stolice a moču, časté prechladnutie, nedostatok kyslíka. Nebojte sa navonok prejaviť svoje city, emócie, nezadržiavajte v sebe plač, neobviňujte sa za to, čo sa deje vôkol vás. Vymaňte sa spod vplyvu iných, rozhodujte a konajte slobodne, na istý čas zmeňte prostredie, napr. dovolenkou a podobne.

CUKROVKA : ide o narušenú činnosť pečene, pankreasu, látkový metaboliznus, zlé trávenie, psychické problémy, poškodený cievny systém, slinivka brušná nedovolí celkové zužitkovanie uhľovodanov. Musíte sa zbaviť tvrdohlavosti, nutkania ovládať priebeh situácie vôkol nás a ľudí, s ktorými prichádzame do styku. Správajte sa láskavo, uspokojte sa s tým, čo je a netrápte sa preto, čo by to mohlo byť. Uverte, že život nie je neradostný a trpký, ale má v sebe i krásu a dokonalosť. pokojne a s láskou realizujte to, čo je Vám umožnené.

EKZÉM : je tam i prekyslenie, lymfatických žliaz, oslabená činnosť pečene, žlčníka, obličiek, žalúdka, čriev, zlé ph v tráviacom trakte. Možnosť ťažkých kovov v tele. Obličky nestíhajú vylučovať odpadové látky a tak to robí koža. Vytvárajte okolo seba aj v sebe harmóniu, zbavte sa nepokoja a protichodných názorov, nestresujte sa, nevytvárajte nervozitu. Pozor na žiarlivosť, prijmite i rozdávajte dobro a lásku, nechcite mať nič len sami preseba a dostanete všetko potrebné samovoľne. Upevňujte priateľstvo, veľkodušnosť.

HUČANIE V HLAVE A V UŠIACH : jedná sa o pretrvávajúci zápal v strednom uchu, zúžené cievy, nedostatočné okysličovanie mozgu, zhoršená činnosť vylučovacích orgánov a krvného obehu. Neizolujte sa od ľudí, neodmietajte ich vypočuť a aj iné názory, i keď máte výhrady, nebuďte tvrdohlaví a zlostní. Vytvárajte okolo seba ovzdušie pochopenia, dobra, tolerancie, nevzdorujte citom, a láske. Nehľadajte vo všetkom len tienisté stránky, ale i poučenie, radosť a výzvu k životu. Nebuďte zaťatí a úzkoprsí. Uvoľnite sa.

Zdroj : časopis Veštiareň

Posted on 29. apríla 2010, in Zdravie. Bookmark the permalink. 4 komentáre.

 1. Podľa Rudigera Dahlke:
  Akné
  to, čo je vo vnútri, chce ísť na povrch.
  vnútro sa prenáša von, vypúšťa vlastné prianie.
  Anémia
  zdráha sa prijať účasť na životnej energii ktorá mu prislúcha a premeniť ju v činy,
  malý záujem o život
  Artróza
  príznaky obracajú pozornosť na tému pokory
  Astma
  narušená polarita brania a dávania
  chce si všetko nechať pre seba
  nerovnováha medzi mocou a bezmocnosťou
  problémy s brať a dávať
  agresia
  Cukrovka
  neúspech v láske
  neschopnosť lásku prijať
  neschopnosť lásku dať
  nemožnosť vpustiť do najhlbšieho vnútra
  nepriznanie si že túži po láske

 2. Mirka, máš zle nastavený čas.

 3. Valery,
  heh, ďakujem viem o tom, chybička se vloudila 😀 😀

 4. A ja som zase narazila na takú informáciu, že astma je nespracovaný prejav vôle (buď naša, alebo niekoho iného – že na nás tlačí svojou vôľou, niečo po nás chce, ale my to nechceme… atď.):-)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: